Vrbice – Kostice 3:1 (2:1)

Záruba J. – Hajda J., Mikulica D., Kubík J., Horák L., Herzán St., Gehr Zb., Herůfek M., Zálešák R., Kadlec K., Němec P. (85min. Hošek P.)

Náhradníci: Sýkora M., Záruba R., Knápek J., Hošek P., Svrček D., Zálešák J.
Góly:

42min. Roman Zálešák

45min. Jiří Kubík

85min. Kamil Kadlec

ŽK:

Po výborném fotbalovém představení v Hustopečích jsme přivítali v Kalub aréně mužstvo z Kostic. Hosté dorazili bez šesti hráčů základní sestavy, ale na jejich výkonu to nebylo moc znát. Za stálého deště byli hosté v první polovině utkání aktivnější a zaslouženě od 24 min. vedli 0:1. Gól padl po centru z pravé strany a volný útočník v pokutovém území nedal obraně a brankáři šanci. Po tomto gólu byli hosté na koni a nevyužili dvě tutovky ke zvýšení náskoku. V této fázi utkání se klukům nedařilo, na těžkém terénu nešlo moc kombinovat a tak se vše muselo vybojovat. Náznaky šancí jsme měli, ale ke zvratu to nevedlo. A když už jsme se smiřovali s prohraným poločasem, přišel čas ke zvratu. Nejprve Roman Zálešák po samostatné akci a střele levou nohou vyrovnal na 1:1. A v poslední minutě Jirka Kubík z trestného kopu, po faulu na Kamila Kadlece, zvýšil na 2:1. Tak skončil i první poločas. Druhou půli jsme navázali na výkon z konce prvního poločasu ve snaze rozhodnout utkání. Počasí se umoudřilo, déšť přestal, ale kombinace ani ve druhém poločase na těžkém terénu nebyla nic moc. Šance jsme si vytvářeli, ale navýšení výsledku se nekonalo. Hosté tak ucítili šanci na vyrovnání, vrhli od 70 min. všechny síly do útoku. Měli sice optickou převahu, ale bez vyložených šancí. A tak svým v pořadí 12 gólem v sezóně rozhodl v 85 min. Kamil Kadlec a po samostatném nájezdu zvýšil na 3:1. Pomstil se tak hostům za vyražený zub (po nezaviněném souboji v prvním poločase). Dnešní utkání moc krásy nepobralo, ale bylo bojovné a bez záludných faulů. Vyhráli jsme celkem zaslouženě a v tabulce jsme poskočili na páté místo tabulky. Pokud by to tak bylo i po celé sezóně, autor těchto řádků by zaplatil prohranou sázku. A celkem rád. K předehrávanému prvnímu jarnímu kolu zajíždíme v neděli k prvnímu mužstvu tabulky, do Hlohovce. Z podzimu jim máme vracet porážku. Tak ať se odveta vydaří.