FK Vrbice 1959 – Sokol Přibice 4:0 (2:0)

Záruba J. – Dufek M., Cichra L., Gehr Zb., Horák L., Zálešák R. (75min.Kubík T.),

Herůfek M., Štika M., Herzán St. (72min.Knápek J.), Kadlec K., Němec P. (68min. Hošek P.)

Náhradníci: Zálešák J., Kubík T., Hošek P., Knápek J.
Góly:

4 a 39 min. Petr Němec

51 min. Kamil Kadlec

62 min. Matěj Štika

ŽK:

Kamil Kadlec

V hodovním mistrovském utkání jsme přivítali nepříjemného soupeře z Přibic. V sestavě se již objevil uzdravený Michal Herůfek a nová posila z Kobylí Matěj Štika. Začátek nám vyšel nad očekávání. Ve 4 minutě dostal míč do běhu Kamil Kadlec, jednou se otočil, nalákal na sebe obránce a pak přihrál Petru Němcovi, pro kterého nebyl problém skórovat do prázdné branky, 1:0. Po obdrženém gólu hosté přidali a tlačili se před naši branku. Ale obrana, s novým stoperem Zbyňkem Gehrem, všechny nájezdy likvidovala a nepřipustila vyrovnání. Šance na vyrovnání hosté měli, ale žádná se neujala. Klukům se mezihra dařila lépe než v minulých zápasech, ale ještě to nebylo ono. A tak ke zvýšení náskoku pomohl rychlý brejk. Po levé straně zatáhl míč Matěj Štika a jeho prudký centr před branku trefil Petr Němec, 2:0. Do konce poločasu se již nic nestalo a tak vedení 2:0 bylo příslibem do dalšího průběhu. Druhý poločas začal stejně jako první, hosté se tlačily před branku, v 50 min. vytáhl skvělý zákrok Jakub Záruba, když zlikvidoval přízemní střelu k tyči. Z následného protiútoku se nemýlil Kamil Kadlec, když zužitkoval kolmý pas od Michala Herůfka, 3:0. A když v 62 min. se po pasu Zbyňka Gehra dostal do brejku Roman Zálešák a jeho přihrávku z pravé strany dorazil do branky Matěj Štika a zvýšil na 4:0, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Zápas se od té doby jen dohrával, za zmínku ještě stojí neproměněná penalta Petra Němce, ale to na naši výhru nemělo již vliv. A tak jsme po dlouhé době na hody zvítězili. Hře pomohl návrat Michala Herůfka, zařazení Zbyňka Gehra do obrany a taky proměňování vypracovaných šancí. K ideálu má hra ještě daleko, ale pokroky jsou již vidět. Pohled na tabulku je po nedělní výhře již veselejší. Teď výkon i výsledek potvrdit v dalším zápase v Drnholci.