komentáře z posledních zápasů

Muži:

Kostice – Vrbice 1:3 (0:1)

Záruba J. – Hajda J., Záruba R., Kubík J., Horák L., Zálešák R.,
Herzán St., Herůfek M., Knápek J., Kadlec K.(87min. Mikulica D.), Němec P.( 31min. Hošek P., 76min. Bíza P.)
Náhradníci: Hošek P., Mikulica D., Bíza P.,
Góly:
59 a 73min. Kamil Kadlec
34min. Petr Hošek
ŽK: Petr Bíza
K poslednímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Kostic. Domácí k utkání přistoupili hodně prestižně s vědomím, že vítězství nad druhým mužstvem tabulky se počítá. Prvních patnáct minut patřilo jim, tlačili se před naši bránu, ale obrana v čele s gólmanem zdárně tlaku odolávala. Po té jsme se začali osmělovat i my a začali jsme hrozit především z rychlých protiútoků. A především šance Kamila Kadlece volala po gólu, ale domácí brankář ho tváří v tvář vychytal. A když neproměnili své šance domácí, první gól padl po našem rychlém brejku, když po pravé straně centroval Roman Zálešák a Petr Hošek se po dlouhé době opět trefil, 0:1. Do poločasu se už na výsledku nic nezměnilo. Druhá půle začala jako první. Domácí se tlačili před naši bránu, ale bez velkého efektu. A když Kamil Kadlec v 59 min. zvýšil po centru Jendy Knápka na 0:2, začali být domácí hodně flustrovaní a zbytečně a někdy i zákeřně faulovali. Což odnesl domácí hráč červenou kartou. Vyloučení kluci potrestali a po rohovém kopu se hlavičkou trefil Kamil Kadlec a zvýšil na 0:3. Domácím se v závěru ještě podařilo snížit na 1:3, ale výhru jsme si již nenechali vzít.
Vítězstvím jsme si pojistili celkové druhé místo v tabulce, což je historicky nejlepší umístění Vrbice v soutěžích OFS Břeclav. A celkem zaslouženě. Sice se nám na jaře tolik nedařilo jako v podzimní části, ale celkový výsledek a dojem ze hry je velmi pozitivní. Dle vstřelených gólů jsme druhé nejlepší střílející mužstvo a dle obdržených gólů se dělíme o první místo s Bílovicemi jako nejlépe bránící mužstvo. Ale máme v mužstvu nejlepšího střelce okresního přeboru a tím je Kamil Kadlec s devatenácti góly. Petr Němec je pátý s patnácti góly. A po přihlášení Cvrčovic do okresního přeboru máme i šanci postoupit do I.B třídy. Bylo by to super, ale to už je na hráčích, jak se rozhodnout.

Příští zápas:
Pohárový turnaj „O pohár starosty obce Vrbice“, 13.7.2014, zač. 13.30hod.
Za účasti: Velké Bílovice, Čejkovice, Kobylí, FK Vrbice 1959

Dorost:
Kobylí/Vrbice – Podivín 0:7
Góly:

Příští zápas:

Ml. žáci:

Góly: –

Příští zápas:

St.základna:

Příští zápas:

Milan

Muži:

Vrbice – Hustopeče 5:1 (2:0)

Záruba J. – Hajda J.(46.min.Zálešák J.), Záruba R., Kubík J., Horák L., Herzán St., Gehr Zb.(22min. Hošek P.), Herůfek M., Knápek J., Kadlec K. , Němec P.( 61min. Mikulica D.)
Náhradníci: Hošek P., Mikulica D., Zálešák J.

Góly:
33 a 59min. Kamil Kadlec
24min. Petr Němec
74min. Lukáš Horák
81min. David Mikulica
ŽK: –
Za velkého vedra se odehrál další mistrovský zápas v Kalub Aréně s mužstvem z Hustopečí, které na tom v tabulce není vůbec dobře. Ale začátek zápasu neodpovídal postavení mužstev v tabulce. Hosté byli aktivnější a k ničemu nás v prvních dvaceti minutách nepustili. Hostující hráči nás přehrávali, vytvářeli si i velké gólové šance, nastřelili dvě tyče, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. V této fázi zápasu nás podržel Jakub Záruba v brance. A ještě ke všemu se zranil Zbyněk Gehr a musel střídat. A hosty neproměnění šancí hodně mrzelo. Protože po dvaceti minutách jsme se dostali ke hře i my, a hned v první vážnější akci jsme využili chyby hostující obrany, kdy v samostatném nájezdu Kamil Kadlec nezištně přihrál Petru Němcovi a ten zavěsil, 1:0. Hned za dalších devět minut využil centr z levé strany Kamil Kadlec a sám před brankou pouze míč tečoval, 2:0. V dalším průběhu poločasu byla hra vyrovnaná, ale ke změně skóre nedošlo. Kaňkou na prvním poločase bylo zkolabování hostujícího hráče, pro kterého musela dorazit i rychlá záchranná pomoc. Snad je vše v pořádku a přejeme brzké uzdravení. I druhý poločas začali hosté lépe, ale sráželi je velké chyby v obraně. V 59 min. se na levé straně uvolnil Jirka Kubík Jendu Knápka, ten naservíroval centr před branku a Kamil Kadlec neměl problém, 3:0. V 70 min. Kamil odmítl hattrick, když nepřehodil vybíhajícího brankáře a napodruhé přehodil i záchytnou síť (asi se bál placení v baru !!). I za nepříznivého stavu se hosté snažili, hráli pohledný fotbal, ale bez účelu. A to se ještě v 74 min. vydal na zteč levý obránce Lukáš Horák a křížnou střelou s tečí obránce trefil tyčku a následně síť, 4:0. Za tři minuty se hostům přeci jenom podařilo snížit na 4:1, ale v 81 min. využil David Mikulica uličku od Kamila Kadlece, pohrál si s brankářem i obráncem a zvýšil na konečných 5:1. Proto hosty je to až příliš krutý výsledek, ale bohužel, na krásu a šance se nevyhrává. V posledním kole hrajeme v Kosticích a když zvítězíme, skončíme na celkovém výborném druhém místě. Kdo by to byl čekal po sedmém kole s jedním bodem na kontě a posledním místě v tabulce … .

Příští zápas:
Kostice – Vrbice, 15.6.2014, zač. 16.30hod.

Dorost:
Rakvice – Kobylí/Vrbice 1:1
Góly:

Příští zápas:
Kobylí/Vrbice – Podivín, 15.6.2014, zač. 14.15 hod.

Ml. žáci:
Vrbice – Valtice 3:0 kontumačně
Góly: –

Příští zápas:
Finálový turnaj v Hruškách, zač. 13.00 hod.

St.základna:
Vrbice – Boleradice 6:0
Góly: Maštalíř A. 3, Kobza J., Cvingráf Dan, Cvingráf D.,
Příští zápas:
volno

Milan

Muži:

Chatvátská Nová Ves – Vrbice 1:2 (0:1)

Bíza P. – Hajda J., Záruba R., Kubík J., Horák L., Herzán St., Gehr Zb., Herůfek M., Knápek J. (65min.Hošek P.), Kadlec K. (89min. Záruba J.), Němec P.( 83min. Mikulica D.)
Náhradníci: Hošek P., Mikulica D., Záruba J.

Góly:
11min. Kamil Kadlec
85min. Petr Němec

ŽK: Michal Herůfek, Kamil Kadlec, Jiří Kubík, Roman Záruba

V dalším přímém souboji o druhé místo jsme sehráli v Charvátské Nové Vsi, kteří v jarní části doma ještě neprohráli. Ale jednou to před muselo. Kluci začali s chutí a v prvních jedenácti minutách si vytvořili tři velké šance. V páté minutě dostal Kamil Kadlec pas za domácí obránce, krásně se uvolnil, ale nastřelil pouze brankáře. Za tři minuty ve stejné situaci nacentroval do vápna opět Kamil Kadlec, ale Petr Němec hlavičkou přestřelil branku. Ale v 11 minutě již přišel gól. Po rohovém kopu Kamil Kadlec hlavičkou lehce tečoval míč, který skončil v síti, 0:1. Ještě před tím nám asistent rozhodčího vzal gól, když Petrovi Němcovi zamával ofsajd. Po vedoucím gólu jsme se postupně vytráceli a domácí přebírali iniciativu. Ale žádnou ze svých šancí nevyužili. My jsme v této fázi podnikali pouze rychlé brejky, ale bez gólového efektu. V závěru poločasu se obraz hry opět trochu vyrovnal a naším vedením o gól první poločas také skončil. Druhá půle začala opět náporem domácích, tlačili se k naší brance a využívali k tomu své výškové převahy. Centry létaly do šestnáctky, ale naše obrana byla pevná. Domácím také v 60 minutě asistent rozhodčího vzal gól po zamávaném ofsajdu. Ovšem v 65 minutě už bylo vyrovnáno. Po nevinné akci z pravé strany a centru do velkého vápna, domácí srovnali, když brankář Petr Bíza na míč nedostal a ještě se srazil s jedním z obránců. Míč do branky bez potíží dorazil domácí útočník, 1:1. Domácí v této chvíli dominovali, ale zvýšit náskok se jim i nepodařilo, především zásluhou brankáře Petra Bízy. Od 70 minuty jsme se ke slovu pomalu dostávali i my, střed pole jsme ovládli a rychlé protiútoky dělali domácím potíže. A v 85 minutě to vyšlo. Kamil Kadlec dostal míč od Zbyňka Gehra a když už se zdálo, že je vše ztraceno, Kamil z posledních sil z úhlu vystřelil a Petr Němec míč propasíroval do branky, 1:2. O tři minuty mohl Kamil Kadlec definitivně rozhodnout, ale brankář ho z bezprostřední blízkosti vychytal. Domácí se již k závěrečnému tlaku nedostali a tak jsme vítězství již uhájili. Dnešní utkání bylo vyrovnané, dalo se na něj dívat. Je vidět, že kluci fotbal hrát nezapomněli a vítězství si především za bojovností zasloužili. I když remíza by byla možná spravedlivá. Vítězstvím jsme se posunuli na druhé místo v tabulce okresního přeboru.

Příští zápas:
Vrbice – Hustopeče, 8.6.2014, zač. 16.30hod.

Dorost:
Kobylí/Vrbice – Velké Bílovice 5:2
Góly: Dobeš L.4, Otýpka L.

Příští zápas:
Rakvice – Kobylí/Vrbice, 7.6.2014 (sobota), zač. 14.15 hod.

Ml. žáci:
Hrušky /MNV – Vrbice 1:1
Góly: Zálešák J.

Příští zápas:
Vrbice – Valtice 7.6.2014 (sobota), zač. 14.15 hod.

St.základna:
Horní Bojanovice – Vrbice 4:8
Góly: Kobza J. 5, Cvingráf Dan, Kolář A., Knápek J.

Příští zápas:
Vrbice – Boleradice, 7.6.2014 (sobota), zač. 12.30 hod.

Milan

Muži:

Vrbice – Novosedly 2:3 (0:1)

Záruba J. – Mikulica Vl. (78min.Hajda J.), Záruba R., Kubík J., Horák L.(45min.Hošek P.), Zálešák J.(45min.Zálešák R.), Gehr Zb., Herůfek M.(60min.Herzán St.), Knápek J., Kadlec K., Němec P.
Náhradníci: Zálešák R., Hošek P., Hajda J., Herzán St.

Góly:
60 a 70min. Petr Němec

ŽK: Michal Herůfek

Další zápas jsme sehráli na domácí půdě proti mužstvu z Novosedel, které na tom není z hlediska postavení v tabulce nejlíp. Prvních třicet minut hra vypadala, jako když si hraje kočka s myší. Hosté vyčkávali v postavení na své polovině hřiště a my jsme jejich polovinu dobývali. Vytvářeli jsme si i šance, ale ani Kamil Kadlec v sedmé minutě, ani Petr Němec v 19 minutě své šance neproměnili. Hosté se postupem času stále více osmělovali a přece jenom se dostali na naši polovinu hřiště. A první varování nám prošlo, když asistent rozhodčího zamával ofsajd. Druhé varování už skončilo v brance. To se ve 35 min. před šestnáctkou nedomluvili Roman Záruba a Michal Herůfek, hosté toho využili a ujali se vedení, střelou v podstatě do prázdné branky, 0:1. Do poločasu jsme už nic nepředvedli a tak výsledek zůstal. Do druhého poločasu kluci nastoupili s odhodláním zvrátit výsledek, ale hra se nějak zadrhávala a k vyrovnání nic nevedlo. Za to hosté podnikali rychlé brejky a jeden jim vyšel. V 51 minutě hostující útočník běžel po pasu sám na brankáře, ale po kluzkém trávníku se mu to svezlo a tak dobíhající Petr Hošek měl mít jednoduchou práci. Jenže i jemu se to po trávníku svezlo a tak se další hostující hráč bez problémů dostal k míči a zavěsil, 0:2. Po této brance kluci zabrali, zatlačili hosty před jejich branku a dostavili se i góly. V šestnáctce byl faulován Kamil Kadlec a v 60 minutě se Petr Němec z penalty nemýlil, 1:2. A když v 70 minutě Petr Němec proměnil samostatný nájezd, zavánějící ofsajdem, a vyrovnal na 2:2, bylo jen otázkou času, kdy dáme další gól. Branka sice padla, ale do naší branky. V 80 minutě po rohovém kopu a závaru před naší brankou, neudržel Jakub Záruba míč po střele z hranice šestnáctky a hostující hráč míč dorazil do branky, 2:3. I tady je nutné podotknout, že tato branka asi padla po nezamávaném ofsajdu. V závěru jsme hosty ještě zatlačili k jejich brance, ale už jsme nedokázali vyrovnat. A tak jsme po dlouhé době na domácí půdě ztratili všechny body. Ale nedá se nic dělat. Poslední zápasy nám příliš herně ani výsledkově nevycházejí, ve středu zálohy to trošku skřípe a v útočné fázi nevyužíváme šance. Je na čase, aby Kamil Kadlec začal potvrzovat, že je střelcem k pohledání. K dalšímu mistrovskému zápasu zajíždíme do Charvatské Nové Vsi. Po delší době k utkání nenastoupíme v roli favorita, která nám moc nesvědčí. Ve hře je stále druhé místo v tabulce, o které se kluci určitě ještě poperou.

Příští zápas:
Charvatská Nová Ves – Vrbice, 1.6.2014, zač. 16.30hod.

Dorost:
volno
Góly: –

Příští zápas:
Kobylí/Vrbice – Rakvice, 31.5.2014, zač. 14.15 hod.

Ml. žáci:
Vrbice – Moravský Žižkov 5:3
Góly: Zálešák J. 3, Vykydal P., Maštalíř A.

Příští zápas:
Hrušky/Moravská Nová Ves – Vrbice, 31.5.(sobota), zač. 10.00 hod.

St.základna:
Brumovice – Vrbice 8:9
Góly: Kolář A.3, Cvingráf Dan 3, Kobza J. 2, Maštalíř A.

Příští zápas:
Horní Bojanovice – Vrbice, 31.5.(sobota), zač. 13.00 hod.

Milan

One comment

Join the Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *